Naudinga informacija
REACHinfo.lt
Kokie teisės aktai reglamentuoja cheminių medžiagų valdymą ES ir Lietuvoje?
Šiame tinklapyje pateikiama informacija apie esminių ES reglamentų reikalavimus cheminių medžiagų ir mišinių valdymo srityje.
Saugos duomenų
lapai
Reikalavimai Saugos duomenų lapams, jų struktūrai ir juose pateikiamai informacijai yra nurodyti REACH reglamente.
CLP klasifikacija ir ženklinimas
Cheminių medžiagų ir mišinių klasifikavimo, ženklinimo ir pakavimo tvarką nustato CLP reglamentas.
UFI
kodai
Ant pavojingų mišinių pakuočių nurodyti UFI kodus ir apie tai pranešti apsinuodijimų centrams, reikalaujama CLP reglamente.
Įdomūs faktai
Ar žinote kad?
Europos Sąjunga yra antra didžiausia cheminių produktų gamintoja pasaulyje (pirmoje vietoje Kinija, trečioje – JAV).
Cefic.
Pagal REACH reglamento reikalavimus, jei ES pagaminama arba importuojama daugiau nei 1 t/m cheminės medžiagos, ją būtina užregistruoti. 2023 m. pabaigoje, buvo užregistruotos 22529 skirtingos cheminės medžiagos, pateikta 104376 registracijų, tai padarė 17222 įmonių.
Daugiausiai kartų buvo užregistruotas etanolis - 732, kalcio dihidroksidas - 586, geležis - 570 kartų.
ECHA
Kad būtų užtikrintas tinkamas rizikos valdymas ES galioja didžiausią pavojų keliančių (kancerogeniškumo, mutageniškumo, toksiškumo reprodukcijai (CMR) ir kvėpavimo takus jautrinančių) ir kitų cheminių medžiagų, kurių pavojingumas įvertinamas kiekvienu konkrečiu atveju, suderintas klasifikavimas ir ženklinimas. CLP reglamento VI priede yra išvardinta daugiau kaip 4372 cheminės medžiagos, kurioms nustatyta minimali privaloma suderinta klasifikacija.
ECHA
Gamintojai ir importuotojai privalo žinoti apie cheminių medžiagų keliamus pavojus. Tačiau informacijos apie daugelio cheminių medžiagų poveikį sveikatai (pavyzdžiui, kad jos gali sukelti vėžį) ar aplinkai vis dar trūksta. Todėl reikia atlikti naujus cheminių medžiagų tyrimus.
ES reikalaujama, kad, kai tik įmanoma, bendrovės vengtų bandymų su gyvūnais ir taikytų kitus tyrimų metodus. Pavyzdžiui, galima atlikti bandymus, pasitelkdamos kompiuterinius modelius (in silico arba QSAR), arba bandymus, kuriems naudojamos ląstelės ar audiniai (in vitro).
ECHA Susisiekite su mumis
Parašykite mums, mielai pasistengsime Jums padėti.