ECHA vaidmuo įgyvendinant Pramoninių išmetamųjų teršalų direktyvą

IED 2.0Agentūros duomenys ir ekspertų konsultacijos apie chemines medžiagas bus naudojami pramoninių išmetamųjų teršalų reguliavimui ES įgyvendinti.

Peržiūrėtoje Pramoninių išmetamųjų teršalų direktyvoje (IED 2.0) reglamentuojamas pramoninių įrenginių išmetamų teršalų kiekis ir numatytos naujos užduotys Europos cheminių medžiagų agentūrai. Naudodamasi savo duomenų bazėse esančia informacija, ECHA pateikia pavojingų cheminių medžiagų, kurios gali būti naudojamos atitinkamuose pramonės sektoriuose, sąrašus, pateikia su cheminėmis medžiagomis susijusią informaciją, apibūdina šių medžiagų naudojimo būdus pagal sektorius ir teikia ekspertinę pagalbą cheminių medžiagų valdymo srityje.

ECHA prisijungs prie keitimosi informacija siekiant parengti, peržiūrėti ir atnaujinti geriausių prieinamų gamybos būdų (GPGB) informacinius dokumentus (BREF). Šis procesas vadinamas Sevilijos procesu ir naudojamas nustatant leidimų pramonės įmonėms išdavimo sąlygas.

Oficialus ECHA dalyvavimas Sevilijos procese yra kelerius metus trukusio bendradarbiavimo su Europos Komisijos Jungtinio tyrimų centro (JTC) Europos pramonės transformacijos ir išmetamųjų teršalų tyrimų biuru (EU-BRITE) ir Komisijos Aplinkos generaliniu direktoratu rezultatas. Agentūros pateikta informacija ir konsultacijos buvo panaudotos BREF peržiūros procesuose ir gali pagerinti IED ir REACH reglamento sinergiją.

ECHA Prioritetų nustatymo ir integracijos direktorė Ofelia Bercaru sako: „ECHA duomenys ir patirtis cheminių medžiagų srityje padės mažinti pramonės išmetamų teršalų kiekį, saugoti žmonių sveikatą ir aplinką. Tikimės glaudesnio bendradarbiavimo su Europos Komisija ir susijusiomis suinteresuotosiomis šalimis”.

Bendra informacija

Pramoninių išmetamųjų teršalų direktyva siekiama apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką mažinant kenksmingų pramoninių išmetamųjų teršalų kiekį visoje ES, užkertant kelią atliekų susidarymui, didinant išteklių naudojimo efektyvumą ir skatinant žiedinę ekonomiką bei dekarbonizaciją. Peržiūrėta Pramoninių išmetamųjų teršalų direktyva (2024 m. balandžio 24 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2024/1785, kuria iš dalies keičiamos Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2010/75/ES dėl pramoninių išmetamų teršalų (taršos integruotos prevencijos ir kontrolės) ir Tarybos direktyva 1999/31/EB dėl atliekų sąvartynų)  įsigaliojo 2024 m. rugpjūčio 4 d.

Šalinis: ECHA